Vítejte

Proč by mě příroda chtěla trestala za to, že na svět přivádím nový život? Kde najdu ženu která dobře porodila? Jak to udělala? Jak se připravovala? Jak žila? Je to možné i pro mě?

To byly otázky, které jsem si kladla v průběhu obou svých těhotenství. A jak už to v životě bývá, kdo se ptá, ten se i dozví.

Mnohokrát se mi dostalo pomoci od starších, informovanějších a zkušenějších žen. Mé porody proběhly dobře jen díky práci mnoha žen, které pořádaly semináře, ženské kruhy, festivaly, psaly články, příručky, knihy. Jim vděčím za své krásné porodní vzpomínky. Přišel čas přispět sama za sebe, zanechat stopu.

Sepsala jsem své nejniternější prožitky a myšlenky týkající se těhotenství, porodu a mateřství. Většina z těchto věcí je tajemstvím i pro mé nejbližší. Mnohé z toho, co jsem popsala, bylo ve své době bolavou ránou. Dnes už to je jen minulost, i já už jsem dnes někdo jiný. Díky tomu jsem byla schopná ohlédnout se zpět. Přijměte ji, prosím, s pochopením. Nesuďte mne příliš přísně. Je to upřímná zpověď.

Z celého srdce bych si přála, abyste po přečtení mé knihy našly odvahu naslouchat své intuici a žily z jejích rad.

Věnováno těm, které hledají.

S láskou

Soňa

Děkuji za podporu při vydání knihy.